دسته‌بندی نشده

چراغ سنسور دار

چراغ سنسوردار

چراغ سنسور دار هنگام برگشت از پیاده روی شبانه وقتی به جلوی در آپارتمانی که ساکنید می رسید، می بینید تاریکی شب توسط چراغی که به صورت خودکار روشن شده از بین می رود و نور چراغ کمک می کند تا به راحتی کلید درب ورودی را در دسته کلیدتان بیابید.وارد پارکینگ ساختمان که می شوید، چراغ دیگری به صورت خودکار روشن می شود در ادامه این مقاله با ما لامپ کده همراه باشید.

اگر فکر می کنید می خواهید از این فناوری برای قسمتی از محل کار یا منزل تان استفاده کنید به مطالعه این مقاله ادامه دهید تا درباره چراغ های سنسور دار و نحوه عملکرد آن ها بیشتر بدانید چراغ سنسور دار جزو یک المان نور برای زیبا سازی و نورپردازی در طراحی دکوراسیون اهمیت بالایی دارد.

چراغ سقفی

چراغ های سقفی سنسوردار تنها نمونه ای از این دسته می باشد که علاوه بر نورپردازی بر هوشمند سازی ساختمان تاثیر خاصی دارد. از این رو شیک سازان با ارائه انواع این مدل چراغ برای تمام سلیقه ها جوابگو خواهد بود داستان پیدا کردن کلید برق در تاریکی به پایان رسیده است و با وجود این سنسورها با کوچکترین حرکت تمام اون فضا روشن خواهد شد.

تنظیم سنسور

تنظیم کلی چراغ یا حتی لامپ های سنسوردار در کارخانه سازنده انجام می شود اما با این وجود در صورت نیاز می تواند از دو ولومی که برای همین کار بر روی سنسور ها تعبیه شده است، استفاده کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز افراد، زندگی و سیستم‌ها نیز روز به روز هوشمندتر می‌شوند. سیستم‌ های روشنایی که یکی از پرکاربردترین سیستم‌ها در زندگی افراد هستند نیز، از این قاعده مستثنی نیستند چراغ‌ سنسوردار یکی از انواع سیستم‌های روشنایی هستند.

حتما شما هم تا به حال از زیر چراغی عبور کرده‌اید که با حرکت شما روشن و سپس پس از مدتی خاموش شود. به این گونه چراغ‌ ها، چراغ‌ های سنسوردار می‌گویند.

در این مطلب می‌خواهیم شما را به طورکامل با چراغ سقفی یا دیواری سنسوردار و اجزای آن آشنا کنیم تا بتوانید با توجه به نیاز خود دست به انتخاب و خرید چراغ سنسوردار بزنید.

به عنوان مثال در پارکینگ، راه پله، بالکن ، انباری و مکان هایی از این قبیل ولی این به آن معنی نیست که شما نمی توانید در فضا های دیگر از آن ها استفاده کنید.

چراغ سنسور دار حساس به حرکت به یک سنسور حساس به حرکت متصل است و وقتی حرکت انسان حسگر را تحریک می کند، چراغ روشن می شود. چراغ های سنسور دار حساس به حرکت در برابر حرکت واکنش نشان می دهند.

پس ، ابتدا به یک سنسور حرکت ، یا همان یک ردیاب حرکت نیاز داریم. سنسورهای حرکتی حرکات انسان و گاهی حیوانات را حس می کنند.

در خرید چراغ های سنسور دار به چه نکاتی باید توجه کرد ؟ در هنگام خرید چراغ های سنسور دار به سوالاتی باید پاسخ دهیم؟

اولین سوال این است که نیاز ما برای فضای داخلی است یا خارجی اگر چراغ سنسور دار را در فضای خارجی استفاده خواهیم کرد، باید چراغ های مقاوم در برابر رطوبت و بارش باران را انتخاب کنیم.

سوالات دیگری که باید درانتخاب چراغ سنسور دار باید بپرسیم عبارت است از: زاویه پوشش و زاویه تشخیص چراغ سنسور دار چند درجه است؟ مدت زمان روشن ماندن چراغ سنسور دار چقدر است و در کدام محدوده قابل تنظیم می باشد؟

با شناخت نیاز های فضای خود که در آنجا از چراغ سنسور دار استفاده خواهیم کرد و پاسخ به سوالات فوق می توانیم بهترین محصول را نسبت به نیاز خود انتخاب و خریداری نماییم.

چراغ های سنسور دار حساس به حرکت چگونه کار می کنند؟

بیایید در مورد چگونگی جادوی حسگرهای حرکت صحبت کنیم. حسگر های حرکتی امنیت در منزل از انواع مختلف تابش و انتشار نور برای احساس حرکت انسان و حیوان استفاده می کنند.

انواع سنسور های حرکتی

چندین نوع مختلف سنسور حرکت وجود دارد که در حال انتشار در محیط هستند. برخی از آنها بیشتر از انواع دیگر در حفظ امنیت محیط نقش دارند. آشکار سازها برای اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا آن ها راهی عالی برای شناختن شخصی در جایی هستند که نباید باشد.

مایکروویو

در عوض ، آنها از تابش الکترومغناطیسی برای شناسایی اشیاء در حال حرکت استفاده می کنند. یک نکته خوب در مورد سنسور_های حرکت مایکروویو کالیبره شدن آنهاست که می تواند حساسیت آن قابل تنظیم باشد.

این ویژگی به ویژه اگر حیوانات خانگی پرسه زنی داشته باشید بسیار مفید است همین امر باعث می شود مخصوصاً در مکان های عمومی از انتشار ویروس و باکتری که با لمس کلید ها روی می دهد اجتناب شود.

بنا بر این می تواند یکی از راه حل ها برای عدم انتشار ویروس کرونا در مقطع کنونی نیز باشد. با استفاده از چراغ های سنسور دار می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

این چراغ ها زمانی که شما وارد می شود روشن می شود و زمانی که شما از آن عبور کردید خاموش خواهند شد. بنابراین اگر دیگررفت و آمدی در محل نصب نباشد، چراغ به طور خودکار خاموش خواهد شد. می توانند برای شما امنیت را به ارمغان بیاورند.

سارقان و ولگردان با روشن شدن چراغ به طور خودکار متوجه خواهند شد که می توانند دیده شوند و از فرار خواهند کرد. چراغ های حسگر حرکت می توانند برای برخی از افراد معلول نیز بسیار مفید باشند.

به نظر شما اگر چراغ های سنسور دار بتوانند بین انواع حرکت های اشیاء و نزدیک شدن انسان ها تفاوت قائل شوند ، عالی نخواهد بود؟

این سنسور های سبک جدید در واقع گرمای بدن را با استفاده از اشعه مادون قرمز بررسی می کنند. وقتی شخصی نزدیک می شود سنسور های حساس به حرارت چراغ ها را روشن می کنند. پس در مورد اشیایی مانند گربه ها ، سگ ها و سایر حیوانات کوچک که دارای گرمای بدن نیز هستند ، چه می شود؟ خوب ، اگر حساسیت به اندازه کافی زیاد باشد، آنها می توانند سنسور را خاموش کنند.

ولی اگر شما می خواهید بدانید که آیا یک سگ ولگرد وارد حیاط شما می شود، نیازی به خاموش کردن آن ها نیست. اما برای افراد می توان این حساسیت را تعیین کرد که فقط اجسام بزرگتر را تشخیص دهد، بنابراین موجودات کوچک شب را نادیده می گیرد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *